studio kerere tetovani piercing informace kontakt

Informace

Tetování

Už při pouhém vyslovení slova, které označuje trvalé a barevné prorývání lidské kůže, se nabízí mnoho asociací, záleží na tom, kdo o tetováži přemýšlí.

Naše touha zdobit sama sebe je jednou z nejzákladnějších cest, která lidský rod odlišuje od ostatních tvorů. Tetování, at' už slouží pro magické účely, rozlišuje kmenové příslušenství, symbolizuje postavení, ovlivňuje sexuální přitažlivost, nebo prostě krášlí, je jedním z nejstarších a nejuniverzálnějších výrazů této touhy.

Málokteré zdobení nebo módní trend je tak rozporuplný, aby na jedné straně vzbuzoval bezmezné nadšení a na straně druhé znechucený odpor. Tato pradávná forma úpravy těla, zvláštní fyzická mutilace, má v sobě stále něco mysteriózního, něco, co stojí proti onomu běžnému stavu a dokonalému přírodnímu výtvoru, jakým člověk je.

Tři úspěšné monoteistické systémy (křest'anství, islám a judaismus) navíc tetováž výslovně zakazují, čímž jí dodávají i jistý protináboženský punc zakázaného.

Kromě toho má snaha pozměnit své tělo, udělat se jiným a dotvořit sama sebe skrze pouštění krve, v sobě zvláštní, dá se říci i vzrušující, moment, který jinému krášlení schází. Změna je navíc trvalá a vykoupená dobrovolně podstoupenou bolestí, díky níž se jedinci dostává vytoužené krásy, vnitřního uspokojení a třeba i uznání okolí, k němuž svým zdobením promlouvá.

Tetování může sdělovat i pocity, status i charakter nositele, podvědomě je mnohdy vnímána jako známka čehosi nespoutaného a rebelantského.

Tetování bylo jedním z nejranějších umění vytvářených lidským pokolením, dnešní doba ho rozšířila mezi všechny země i kultury, nosí ho ženy i muži, bohatí i chudí, slavní i prostí, každý má dnes možnost vyjádřit svou volbu trvalého zkrášlení či společenského postavení skrze techniku zavádění pigmentu pod vlastní kůži.

Tetování je jedinečná, nesnadná forma umění, musí existovat na stále se měnícím, napínajícím se, pohybujícím se, žijícím plátně. Tetování s Vámi prochází celým životem, nikdo Vám ho nemůže vzít, zůstává s Vámi až do smrti.

Při konečné analýze-tetování je vrcholem zdobení.

Permanentní tetování:

Přemýšlíte nad tím, zda nevylepšit své tělo tetovanou ozdobou a nejste si jisti, zda by Vás zvolený motiv neomrzel a tetování se nestalo přítěží? Tetování se vám líbí, ale spojit zbytek svého života s vybraným motivem je pro Vás příliš závazné rozhodnutí?

V takovém případě jistě s radostí uvítáte zjištění, že i v místě Vašeho bydliště, či v jeho blízkosti se vyskytuje kosmetické studio nabízející vedle klasických služeb i takzvané dočasné tetování, na 3-8let.

Většina váhajících se po takovém zjištění k lákavému a dlouhodobě nezávazném rozhodnutí přikloní a dá přednost kosmetickému salonu před profesionálním tetovacím studiem. Budete k nim patřit po zjištění reálných pravd a zkušeností i Vy?

Jestliže o dočasném tetování uvažujete a nechcete dát na reklamu, která často nabízí i nemožné v rámci zisku, jistě Vás zajímá jak to s dočasným tetováním probíhá ve skutečnosti.

Existuje reálná šance, že skutečně zmizí, či je jeho dočasnost pouze reklamní podvod provozovatelů kosmetických salonů, schopných tvrdit neinformovaným zákazníkům nereálné informace o poskytovaných službách?

Jako tatér jsem se při své praxi setkal s mnoha lidmi poškozenými sliby kosmetiček, že jejich práce nejpozději do pěti let zmizí a často jsem opravoval rozpité a zpola vybledlé práce, které na pokožce svých majitelů už dávno neměly být patrné.

Jaká je vlastně skutečnost a proč dočasné tetování nezmizí tak jak by mělo?

Při kosmetickém tetování se používají méně stálé barvy, než u klasického, určené původně na permanentní make-up. Časem ztrácejí na jasnosti a částečně se vytrácejí, nikdo však nemůže zaručit jejich úplné viditelné vymizení z organismu.

Tetování obrázků na různé části těla musí totiž být prováděno podstatně hlouběji než pouhé stíny při permanentním make-upu, tudíž reaguje časem úplně jinak než u klasické tetování.

Podstatný vliv na rozdílnost trvanlivosti barev má i umístění tetování. Pokožka na obličejové části má zcela jinou strukturu než ostatní části těla, protože je vystavena přírodním vlivům, jako je slunce, vítr, mráz, náhlé změny teplot, což znamená, že se musí častěji obměňovat, to má za následek horší vlastnosti při tetování a větší nestálost pigmentů.

Z těchto důvodů takzvané dočasné tetování nezmizí, ale pouze velmi výrazně ztratí na kvalitě a to většinou po velmi krátké době od zhotovení.

Faktem také, pouze s malými výjimkami, zůstává výrazný rozdíl v umělecké hodnotě prací kosmetiček, které mají tetování pouze jako vedlejší činnost a profesionálních tatérů, kteří zasvětili svůj život tomuto krásnému a umělecky hodnotnému řemeslu.

Zvažte tedy důkladně, zda navštívíte profesionální tetovací studio s praxí, které Vám zaručí kvalitní práci a stálost barev, či poloamatérský kosmetický salon, jenž ve většině případů nevlastní ani kvalitní tetovací vybavení, ani umělecky nadanou pracovní sílu.

Permanentní tetování-známé jako trvalé líčení je proces stejný jako u „běžného“ tetování.

Neslibuji žádné zázračné zmizení do roka, či dvou, tří, pokud chcete tetování, tak si zvolte jen trvalé, s minimálními změnami barevnosti a kvality s časovým stárnutím.

Na několikadenní parádu Vám doporučuji malování hennou, lihovými fixy nebo různé speciální smývatelné obtisky, tyto služby Vám jistě rády poskytnou kosmetická, vlasová nebo nehtová studia.

Nabízím Vám přirozené upravení Vaší vizáže klasickým tetovacím postupem i pigmenty, s možností lokálního znecitlivění.

Odpadnou Vám tím každodenní starosti s líčením se kosmetickými přípravky a používáním tužek na oční linky, vše je třeba osobně konzultovat.

Důležité je vhodně zvolit odstíny barev, šířku linek a stínování, k Vaší naprosté spokojenosti.

Preferuji přirozené korekce, mírně přidat na linkách rtů nebo očí si můžete kdykoliv vlastnoručně tužkou nebo rtěnkou, podle dané příležitosti a potřeby.

Menší pigmentové defekty na rtech, či jizvičky v obočí a mezery v řasách se také dají tetováním trvale opravit.

Špičkové barvy

Na tetování používám ty nejlepší barvy na trhu, americké Eternal Ink a Intenze, japonské Kuro Sumi, všechny barvy mají samozřejmě evropské i české atesty pro použití pigmentace lidské kůže.

Před samotným tetováním se pokožka oholí, vydezinfikuje přípravky na které nejste alergičtí, pomocí speciálního kopírovacího papíru se obtisknou linky motivu, nebo se udělá skica pomocí chirurgického fixu. Vlastní dílo vzniká nejprve obrysem a linkou, poté se vyplňují plochy, od nejtmavších po nejsvětlejší odstíny.

Každý jedinec vnímá bolest při aplikaci pigmentů jinak, někdo to přirovnává k štípání při depilaci, jiný k pálení až řezání, existují i klienti schopní během tetování usnout, zkrátka bolestivost je záležitost subjektivní.

Aplikační tetovací pistole jsou napájeny bezpečným napětím 4-8 voltů, pracují s jednou až dvaceti jehlami, podle velikosti vyplňované plochy, čím více je použito jehel, tím méně aplikaci provází řezavý pocit. Jehličky při práci zasahují do hloubky maximálně tří desetin milimetru (0.3mm).

Při dodržení všech pokynů před tetováním, zejména pití nápojů s obsahem kofeinu a teinu, duševní a fyzické vyrovnanosti, je celá procedura nekrvavá, pár kapiček se může běžně vyskytnout.

Pokud se Vám udělá při tetování nevolno, stačí jen kývnou a následuje pauza, případně ukončení celého procesu.

Dokud to nezkusíte, tak se budete zbytečně bát, před Vámi to absolvovalo a úspěšně zvládlo obrovské množství lidí, nikdo neutekl z křesla, ani si to v půlce nerozmyslel.

Intenzita odstínu pigmentových barev po zhojení je dána šířkou krycí vrstvy kůže, čím je tenčí, tím je pigment více zřetelný a tmavší, jsou různé typy pokožky a tudíž i různé výsledky finálního dojmu. Promazáním kosmetickou vazelínou kůže zprůhlední a vytetovaný pigment je tím na pohled tmavší.

Důležitá je i péče během hojení, tetované místo se musí vyhojit postupně, jakékoliv urychlovací procesy, zakrývání, namáčení a nanášení neschválených kosmetických přípravků jsou nevhodné.

Veškeré informace k hojení a následné péči Vám podám během tetování motivu, jak ústně, tak písemně.

Krycí fólie a aplikace dezinfekční masti před odchodem ze studia je samozřejmostí, mast na domácí ošetřování dostává každý zákazník zdarma sebou.

Předělávky starého a nepovedeného tetování

Nabízím Vám opravy, překrývání a korekce Vašeho tetování, na tyto práce je třeba osobní konzultace, někdy je představa zákazníka o předělávce nereálná a je třeba zvolit vhodný kompromis.

Černá, modrá a tmavé odstíny pigmentu se překrývají novým motivem obtížně, ideální je projít všechny možnosti krytí a velikosti tak, aby výsledný efekt zakryl nebo doplnil Vaše původní tetování a mohli jste opět chodit na veřejnost s plnou parádou.

Tetování, které bylo provedeno do přílišné hloubky kůže a tím ji zjizvilo bude už navždy na omak vystouplé a i po překrytí budou jizvičky zřetelné.

Pokud byl motiv nevhodně umístěn a je hodně tmavý je někdy nutné udělat nový krycí motiv ve velikosti a barevnosti o hodně větší a tmavší než původní, ideální je použít stínované, hodně propletené obrazce, například keltské motivy.

Zakrýt a předělat se dá vše, je to o domluvě a zvolení vhodného krytí, laserová korekce přebytečných linek nebo ploch po přetetování je také jednou z možností.

nahoru

Partneři Copyright © 2010 Kerere.cz. Design: Body Art Kerere and SURFACE.        Autorská práva.